Close

Olimpiniuose aukso medaliuose - aukso tik 1 procentas

Olimpinės žaidynės visada buvo sporto ir atsidavimo simbolis, o aukso medalis – didžiausia sportinė garbė. Tačiau nedaug kas žino, kad per pastaruosius šimtmečius keitėsi ne tik sportininkų pasirengimas, bet ir pačių medalių sudėtis.

1908 m. Londono olimpinėse žaidynėse aukso medaliai buvo pagaminti iš gryno aukso. Tai buvo laikotarpis, kai aukso medalis tikrai reiškė "auksinį" apdovanojimą. Tačiau laikui bėgant, aukso medalių sudėtis pasikeitė dėl įvairių priežasčių, įskaitant ekonomiškumą ir medžiagų prieinamumą.

2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse aukso medaliai bus daugiausia pagaminti iš sidabro, padengti plonu aukso sluoksniu. Tiksliau, šie medaliai susideda iš 98,8% sidabro ir 1,2% aukso, naudojant apie 6 gramus gryno aukso padengimui​.

Tuo, kad 1908 metais aukso medaliai buvo 100 procentų aukso, o 2024 metais vos vienas procentas, socialiniuose tinkluose pasidalijo žymusis galiūnas Žydrūnas Savickas. Šis faktas atkreipė daugelio dėmesį ir sukėlė diskusijas apie olimpinėse žaidynėse vykusius pokyčius.

Šis istorinis palyginimas primena mums apie nuolatinę evoliuciją ir prisitaikymą, kuris vyksta ne tik sportininkų treniruotėse, bet ir simboliniuose apdovanojimuose, kuriuos jie gauna už savo pastangas.

Tiesa, daugelis pagalvojo, jog sportininkai yra tiesiog apgaudinėjami. Tai nėra tiesa. Nepaisant to, jog aukso medaliai nėra iš gryno aukso, jie vis tiek yra labai vertingi, o jų vertę pagrinde sudaro tikrai ne auksas, į juos reikėtų žiūrėti labiau kaip į meno kūrinį ir kolekcininkus dominantį trofėjų.